بلاگ

ورق نسوز چیست

ورق نسوز چیست

ورق نسوز چیست؟

ورق نسوز چیست, به‌ طور کلی اصطلاح فلز نسوز برای توصیف گروهی از عناصر فلزی استفاده می ‌شود که دارای نقطه ذوب فوق ‌العاده بالا هستند و در برابر سایش، خوردگی و تغییر شکل بسیار مقاوم می ‌باشند.

این خصوصیات فوق‌ العاده ورق آهن نسوز را به مصالح بسیار کاربردی در پروژه‌ های بزرگ و کوچک تبدیل کرده است.

ورق آهن نسوز شامل طیف گسترده ‌ای از محصولات با ویژگی ‌ها و کاربردهای متفاوت می ‌باشند. به‌ عنوان مثال دفعه بعد که سوار اتومبیل خودتان شدید با دقت بیشتری اطرافتان را نگاه کنید.

بسیاری از قطعات خودرو با استفاده از این فلزات نسوز به ‌صورت برش خورده و رنگ‌ شده تشکیل شده‌ اند.

انواع ورق نسوز و کاربرد های آن

ورق­های نسوز خواص مختلفی دارند که باعث افزایش مقاومت آن ها می شود. همچنین بر اساس نوع آلیاژ مورد استفاده در تغییر ورق فولادی، ورق نسوز نیز انواع مختلفی دارد.

هر کدام از این محصولات در محیط های خاصی استفاده می شوند و با اهداف گوناگونی تولید می شوند.

ورق نسوز چیست

ورق کلینگریت

در تهیه یک نوع از این مقاطع فلزی از طریق پودر آزبست در ساختار ورق تغییراتی ایجاد می کنند و مقاومت آن را در برابر حرارت افزایش می دهند.

در یک نوع آن نیز از آزبست استفاده می شود که در این صورت استفاده از آن برای سلامتی انسان خطر ندارد و این مورد از ویژگی های مهم آن به حساب می آید. ورق کلینگریت نسوز دارای دو نوع بدون سیم و سیم دار است که هر کدام موارد استفاده مختلفی دارند.

از کاربرد های این نوع ورق نسوز می توان به استفاده از آن در ساخت واشر مخصوص عایق آب بندی، بخار آب، گاز، مواد معدنی و نفتی، اسید، آب گرم و سرد، روغن و… اشاره کرد.

استفاده از این ماده در مقایسه با مواد نسوز دیگر رواج بیشتری دارد و در صنایع بسیار مهم است.

ورق آزبست

در ساختار این مقطع از ماده اولیه آزبست استفاده می شود که به­ دلیل وجود این الیاف مقاومت ورق آزبست در برابر حرارت افزایش پیدا می کند. همچنین در تهیه محصول پرکننده ماسه استفاده می شود، که استحکام آن را افزایش می دهد و مقاومت کلی فلز از این طریق بیشتر می شود. از کاربرد های این ورق می توان به استفاده در صنعت، تجارت، ساخت وساز و… اشاره کرد.

به خصوص در ساخت بنا های ضدحریق، ماشین آلات و ابزار های صنعتی، کوره بخار و… نقش این مقاطع بسیار مهم است. این محصول نیز از مهم ترین نمونه های قطعات نسوز است. این نوع نیز در مقایسه با انواع دیگر مواد نسوز بیشتر استفاده می­شود و پرکاربرد است.

ورق ویکتوری

در تولید این مقطع از الیاف سلولزی استفاده شده که به عنوان مقوای نسوز نیز شناخته می شود. این محصول با چگالی بسیار زیادی تهیه می شود و از این طریق خاصیت های آن تقویت می شود. به همین دلیل برای استفاده در بخش های مختلف صنعت مناسب است که البته نسبت به سایر ورق های نسوز قیمت کمتری دارد.

از کاربرد های این ورق نسوز می توان به استفاده از آن در صنعت کاغذسازی، تولید مواد بهداشتی، صنعت نفت، قطعات الکتریکی، هوا و فضا و… اشاره کرد.

ورق دونیت

از دیگر انواع محصولات ورق نسوز می توان به دونیت اشاره کرد که ساختار آن نسبت به نمونه های دیگر متفاوت است.

در طراحی این محصول یک ورق استیل در وسط مقطع و دو ورق آزبست در طرفین آن قرار می گیرند و بر روی یکدیگر پرس می شوند. گاهی اوقات برای اینکه هزینه های تهیه محصول کاهش پیدا کند، به جای استیل، حلب نیز به کار می رود.

مقاومت این محصول در برابر حرارت و فشار بسیار زیاد است که می توان این ویژگی را ناشی از به کار رفتن استیل در ساختار آن دانست.

این محصول برای طراحی لوله استیل بخار، مبدل های حرارتی، برخی از قطعات موشک و هواپیما، صنعت پتروشیمی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید ورق نسوز می توانید به فروشگاه اینترنتی سیلیکون نسوز مراجعه کنید.

نوع آزبست ورق نسوز چیست؟

ورق نسوز آزبست یکی دیگر از محصولات مقاوم ورق نسوز است که بسیار مقاوم است و در برابر حرارت، مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد.

این نوع از ورق از ماده اولیه آزبست تولید می شود و با پر کننده ماسه نیز مستحکم می شود. وجود الیاف آزبست در این ورق نسوز، باعث اصلی مقاومت حرارتی در آن است و از این محصول برای تولید انواع واشر و عایق های حرارتی در راکتور ها، کمپرسور ها، پمپ ها و دیگ های بخار استفاده می شود.

دلایل نیاز به استفاده از مواد نسوز

برای استفاده از مواد در درجه حرارت اتاق و یا نزدیک به آن، مواد زیادی وجود داشته که خواص بسیار مطلوبی را ارائه می‌دهند اما وقتی صحبت از کاربرد در دماهای بالا می‌شود، برخی از این مواد کارایی خود را از دست می‌دهند که ناشی از دلایلی از جمله کم بودن نقطه ذوب و کاهش برخی خواص در آن‌ها می‌باشد.

در این‌گونه موارد شاید استفاده از سرامیک‌ها به دلیل برخورداری از نقطه ذوب بالا و برخی خواص نظیر پایداری شیمیایی یک انتخاب باشد اما باید توجه داشت که در کاربردهای دما بالا در صنایع، حفظ استحکام و مقاومت در برابر شوک حرارتی و همچنین استحکام خزشی اهمیت پیدا کرده و دیگر این‌که در اکثر صنایع امکان استفاده از موادی به جز فلزات و خصوصا فولاد وجود ندارد تا این خواص یاد شده به خوبی تامین شوند.

در نتیجه دلایل بیان شده ما را به استفاده از مواد نسوزی که خواص مطلوبی در دمای بالا ارائه دهند، ملزم می‌کنند که این نوع ورق های فولادی از جمله این مواد می‌باشند.

چگونه می توان از ورق نسوز برای آب بندی فلنچ ها استفاده کرد؟

برای استفاده از ورق نسوز برای آب بندی فلنچ ها، می بایست متریال سازنده ورق مورد نظر را با توجه به شرایط محیطی انتخاب نموده و سپس اقدام به برش آن با توجه به نقشه فلنچ مورد نظر نمود.

آیا می توان از ورق نسوز برای ساخت واشر آب بندی در موتور های درون سوز استفاده نمود؟

ورق های نسوز کاربرد های زیادی دارند و یکی از آن ها تولید واشر های نسوز می باشد. با توجه به این موضوع، ساخت واشر آب بندی برای یک موتور درون سوز با استفاده از ورق نسوز کاملا امکامن پذیر است.

تحمل دمایی بالا، مقاومت زیاد در برابر فشار، انعطاف خوب و آب بندی دقیق مواردی است که باعث می شود تا ورق نسوز گزینه مناسبی برای انجام این کار باشد.

و در آخر

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع ورق نسوز با مجموعه سیلیکون نسوز تماس بگیرید.

شماره تماس :

۰۹۱۲۳۱۸۸۸۹۰
۰۹۱۲۱۵۸۰۰۳۴
۰۲۱۳۳۹۷۰۹۰۷

ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر

 

ایمیل : Silicon.nasuz@gmail.com
واتساپ: 09123188890
اینستاگرام : silicon.nasuz@
حجره اینترنتی : silicon-nasuz-parsian

سیلیکون نسوز چیست؟, تولید پروفیل تی شکل سیلیکونی , تولید شیلنگ سیلیکونی , تولید پروفیل سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی یوشکل , پروفیل سیلیکونی شیاری , پروفیل سیلیکونی آلمانی بادشونده, پروفیل سیلیکونی نسوز, تولید نوار آبندی, تولید نوار آبندی سیلیکون اسفنجی, شیلنگ های سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی نسوز, شیلنگ سیلیکونی,ورق نسوز, کاسه نمد, پارچه نسوز, ورق فیبری, ورق سیلیکون, ورق ارتالون, ورق پلی آمید, ورق پلی اتیلن, ورق اسفنجی, نوار لاستیکی ساده, نوار لاستیکی منجید دار, نوار لاستیکی ضد اسید, نوار لاستیکی ضد روغن , نوار لاستیکی ضد سایش, نخ های گرافیتی, نخ تفلنی,بهترین تولید کننده سیلیکون نسوز در تهران, نوار تسمه نقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *