بلاگ

شیلنگ تفلونی چیست

شیلنگ تفلونی چیست

معرفی شیلنگ تفلونی

شیلنگ تفلونی چیست, نوعی از شیلنگ های صنعتی ، شیلنگ های تفلونی و ptfe می باشد. شیلنگ های Ptfe همانطور که از نامشان پیداست توسط پلی تترا فلوئور اتیلن ساخته می شوند.

این نوع شیلنگ ها دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت و شرایط آب و هوایی می باشند ازین رو کاربرد بسیار زیادی در اکثر صنایع دارند. در ادامه برای این که درک بهتری از شیلنگ تفلونی داشته باشید در رابطه با Ptfe نیز صحبت خواهیم کرد.

 

پلی تترا فلوئورو اتیلن یا Ptfe چیست ؟

این نوع پلیمر از جمله پلیمر های پر کاربرد در صنایع مختلف می باشد که علاوه بر تولید شیلنگ تفلونی در ساخت میلگرد ptfe کاربرد دارد.

پلی تترا فلوئورو اتیلن در سال 1938 کاملا به صورت تصادفی کشف شد.

این ماه برای اولین بار توسط شرکت Dupont ساخته شده است. پلی تترا فلوئورو اتیلن دارای ضریب اصطکاکی بسیار پایینی است. نام مختصر این ماده به تفلون مشهور است و از آن جایی که این ماده توسط بدن انسان دفع نمی شود یا به ندرت دفع می شود از آن استفاده پزشکی نیز می کنند.

این نوع پلیمر وزن بسیار سبکی دارد و همچنین از ساختار محکمی برخوردار می باشد. این پلیمر مقاومت بسیار خوبی در برابر دما دارد و رنج دمایی آن بالا می باشد یعنی این که می تواند از منفی دویست و شصت درجه سانتی گراد تا مثبت دویست و شصت درجه سانتی گراد را تحمل کند.

این ماده از مقاومت شیمیایی خوبی نیز برخوردار می باشد یعنی این که می تواند در شرایطی که همه چیز برای انجام واکنش با دیگر مواد محیا است واکنش انجام ندهد.

این ویژگی باعث می شود که یک ماده ساختار و کاربرد خود را حفظ کند. این ماده در برابر انواع اسید ها و باز ها از خود مقاومت خوبی نشان می دهد به همین دلیل از آن در صنعت پتروشیمی در اکثر وسایلی که قرار است ارتباط با اسید و باز ها داشته باشند استفاده می شود.

پلی تترا فلوئورو اتیلن پلیمری است که دارای زنجیره کربنی است که به هر اتم کربن آن دو اتم فلوئور چسبیده است. این ماده در برابر شرایط آب و هوایی و همچنین اشعه های مضر همچون UV و … بسیار مقاوم می باشد.

 

شیلنگ تفلونی چیست

 

مزایا شیلنگ تفلونی

این نوع شیلنگ ها اکثر مزایای همان تفلون یا پلی تترا فلوئورو اتیلن را دارا می باشند. مقاومت شیمیایی شیلنگ تفلونی بسیار عالی است و در هیچ یک از حلال ها حل نمی شوند و متورم نخواهند شد.

این مواد در برابر اسید ها و باز هایی که بسیار قوی و اشتعال زا می باشند نیز مقاومت خوبی دارند. البته که وجود دارند تعدادی از مواد که می توانند بر روی این شیلنگ های ptfe نیز تاثیر خود را بگذارند.

به عنوان مثال فلزات قلیایی در حال جوش و فلورین ها و بی فلوئورید اکسیژن و تری فلوئورید کلرید و … قادر هستند که بر روی این مواد تاثیر بگذارند.

این شیلنگ ها دارای ویژگی آب گریز هستند یعنی این که اجازه نمی دهند آبی که درون آن ها یا مایعاتی که درون آن ها در جریان هستند به سمت بیرون نفوذ کنند.

شیلنگ های تفلونی خیلی دیر خراب می شوند و آن هم به دلیل مقاومت خوب آن ها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و مقاومت در برابر دما و مقاومت در برابر اشعه های خورشید و مقاومت در برابر اشعه های یو وی و اوزون می باشد.

به طور کلی این نوع شیلنگ ها در برابر اکسیژن و نور و اشعه فرابنفش و … بسیار مقاوم هستند. این شیلنگ ها حتی پس از گذشت چندین سال خصوصیات و کاربرد خود را از دست نخواهند داد که این را باید مدیون پلی تترا فلوئورو اتیلن باشند.

ضریب اصطکاک در این شیلنگ ها بسیار پایین است و ضریب آن معمولا بین دو صدم و دو دهم می باشد.

شیلنگ های تفلونی از آن جهت که ضریب اصطکاک بسیار پایینی دارند بنابراین شیلنگ های بسیار بهداشتی برای انتقال موادهستند؛ زیرا دیگر مواد عبوری به دیواره شیلنگ ها نمی چسبند و درون شیلنگ تفلونی دائما تمیز می باشد و یک ماده عالی برای مصارف بهداشتی می باشد. این شیلنک ها در برابر سایش نیز از خود مقاومت خوبی نشان می دهند.

 

انواع شیلنگ های تقلونی

 

شیلنگ های تفلونی صاف بدون لایه بافته شده

این نوع از شیلنگ ها گزینه مناسبی برای انتقال های کم فشار می باشند و هم چنین دیواره شفافی دارند که باعث می شود که مواد انتقالی درون شیلنگ دیده شود و به صورت بصری انتقال را کنترل نمود.

 

شیلنگ های تفلونی خرطومی بدون لایه بافته شده

این نوع از شیلنگ ها نیز به مانند شیلنک های تفلونی صاف بدون لایه می باشند و مانند آن ها برای کارهای کم فشار مناسب می باشد و هم چنین شفاف می باشند.

 

شیلنگ های تفلونی با یک یا دو تار خارجی بافته شده از فولاد ضد زنگ

این شیلنگ تفلونی بر خلاف دو دسته قبلی برای کار های با فشار زیاد حدود 400 بار ساخته شده است و برای انتقال انواع سیالات مناسب می باشد. این شیلنگ ها برای انتقال گاز ها و بخار و روغن و روان کننده و سوخت و رنگ و چسب و … مناسب می باشد.

 

شیلنگ تفلونی خرطومی با لایه بافته شده خارجی استیل

 

این نوع از شیلنگ ها حتی نسبت به شیلنگ های صاف برای کار با فشار پایین تری مناسب هستند و همچنین دارای انعطاف پذیری بهتری نسبت به دیگر شیلنگ های می باشند.

 

شیلنگ تفلونی صاف تقویت شده با سیم فولادی

این نوع از شیلنگ ها را به صورت مارپیچ می سازند و از آن ها در صنعت پتروشیمی به صورت متعدد استفاده می شود.

و در آخر

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع ورق نسوز با مجموعه سیلیکون نسوز تماس بگیرید.

شماره تماس :

۰۹۱۲۳۱۸۸۸۹۰
۰۹۱۲۱۵۸۰۰۳۴
۰۲۱۳۳۹۷۰۹۰۷

ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر

ایمیل : Silicon.nasuz@gmail.com
واتساپ: 09123188890
اینستاگرام : silicon.nasuz@
حجره اینترنتی : سیلیکون نسوز

سیلیکون نسوز چیست؟, تولید پروفیل تی شکل سیلیکونی , تولید شیلنگ سیلیکونی , تولید پروفیل سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی یوشکل , پروفیل سیلیکونی شیاری , پروفیل سیلیکونی آلمانی بادشونده, پروفیل سیلیکونی نسوز, تولید نوار آبندی, تولید نوار آبندی سیلیکون اسفنجی, شیلنگ های سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی نسوز, شیلنگ سیلیکونی,ورق نسوز, کاسه نمد, پارچه نسوز, ورق فیبری, ورق سیلیکون, ورق ارتالون, ورق پلی آمید, ورق پلی اتیلن, ورق اسفنجی, نوار لاستیکی ساده, نوار لاستیکی منجید دار, نوار لاستیکی ضد اسید, نوار لاستیکی ضد روغن , نوار لاستیکی ضد سایش, نخ های گرافیتی, نخ تفلنی,بهترین تولید کننده سیلیکون نسوز در تهران, نوار تسمه نقاله,شیلنگ ضد اسید , شیلنگ تفلونی , شیلنگ تایگون, شیلنگ آزمایشگاهی,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *