بلاگ

واشر نسوز فلزی چیست و انواع آن

واشر نسوز فلزی چیست و انواع آن

واشر فلزی چیست؟

واشر نسوز فلزی چیست و انواع آن, یک قطعه کوچک از فلز است که به عنوان یک ضربه گیرنده یا ایجاد فضایی بین دو قطعه فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اصولاً واشرها به دو صورت مسطح و فلزی با طراحی‌ها و ابعاد مختلف تولید می‌شوند و در مکان‌هایی که نیاز به توزیع فشار، جلوگیری از گال‌زدگی و یا تنظیم نیروها داریم، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

واشرها معمولاً بین مهره و سطح مورد نظر یا در اتصالات فلزی متداول هستند.

 

انواع واشر فلزی

واشرهای فلزی در انواع مختلف و با اشکال مختلف تولید می‌شوند، و هر نوع واشر برای کاربردهای خاصی طراحی شده است. برخی از انواع رایج واشرهای فلزی عبارتند از:

واشر مسطح: این نوع واشرها دارای شکل مسطح هستند و برای توزیع فشار یا جلوگیری از گال‌زدگی در اتصالات مسطح مورد استفاده قرار می‌گیرند.

واشر کانی: این واشرها دارای شکل مخروطی هستند و برای تنظیم نیرو و فشار در اتصالات استفاده می‌شوند.

واشر تخت: این واشرها دارای شکل مسطح و تخت هستند و برای جلوگیری از گال‌زدگی و تسمه‌نشینی در اتصالات استفاده می‌شوند.

واشر لاستیکی: این نوع واشرها دارای یک لایه لاستیکی بین دو لایه فلزی هستند و برای جذب لرزش و فشار در اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

واشر قفسه‌ای: این واشرها دارای سیم‌ها یا شاخه‌های فلزی در وسط هستند و برای افزایش مقاومت در برابر گال‌زدگی و تنظیم نیروها در اتصالات بکار می‌روند.

همچنین، واشرهای فلزی در اندازه‌ها و مواد مختلفی تولید می‌شوند، به تناسب با نیازهای اتصالات و مکانیکی مختلف.

 واشر نسوز فلزی چیست و انواع آن

کاربرد واشر فلزی

واشرهای فلزی در اتصالات و تعمیرات مختلف از آنها برای اهداف متنوعی استفاده می‌شوند. برخی از کاربردهای رایج واشرهای فلزی عبارتند از:

توزیع فشار: واشرها برای توزیع فشار بین مهره و سطح مورد استفاده قرار می‌گیرند، به خصوص در اتصالات مسطح. این اقدام می‌تواند از گال‌زدگی و آسیب به سطح‌ها جلوگیری کند.

جلوگیری از گال‌زدگی: واشرها می‌توانند از گال‌زدگی مهره به سطح یا اتصال فلزی جلوگیری کنند، به ویژه در مواردی که نیروهای زیادی در حال عملیات هستند.

تنظیم نیرو: با استفاده از واشرها می‌توان نیروها و فشارها را در اتصالات فلزی تنظیم کرد. مثلاً واشر‌های کانی به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جلوگیری از تسمه‌نشینی: واشرهای تخت معمولاً در اتصالات پیچی برای جلوگیری از تسمه‌نشینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جذب لرزش: واشرهای لاستیکی به منظور جذب لرزش‌ها و فشارهای متغیر در اتصالات و تجهیزات مکانیکی مورد استفاده هستند.

تنظیم فاصله: واشرهای قفسه‌ای با ساختار شاخه‌های فلزی به منظور تنظیم فاصله و تنظیم نیروها در اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

واشرهای فلزی با تنوع اندازه، شکل و مواد ساخت توانایی پاسخگویی به نیازهای مختلف در صنایع و اتصالات مکانیکی را دارند.

واشر نسوز فلزی چیست و انواع آن

و در آخر

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع ورق نسوز با مجموعه سیلیکون نسوز تماس بگیرید.

شماره تماس :

۰۹۱۲۳۱۸۸۸۹۰
۰۹۱۲۱۵۸۰۰۳۴
۰۲۱۳۳۹۷۰۹۰۷
واتساپ: 09123188890
ایمیل : Silicon.nasuz@gmail.com
اینستاگرام : silicon.nasuz@
حجره اینترنتی :https://hojrejo.ir/card/silicon-nasuz-parsian/

ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر


سیلیکون نسوز چیست؟, تولید پروفیل تی شکل سیلیکونی , تولید شیلنگ سیلیکونی , تولید پروفیل سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی یوشکل , پروفیل سیلیکونی شیاری , پروفیل سیلیکونی آلمانی بادشونده, پروفیل سیلیکونی نسوز, تولید نوار آبندی, تولید نوار آبندی سیلیکون اسفنجی, شیلنگ های سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی نسوز, شیلنگ سیلیکونی,ورق نسوز, کاسه نمد, پارچه نسوز, ورق فیبری, ورق سیلیکون, ورق ارتالون, ورق پلی آمید, ورق پلی اتیلن, ورق اسفنجی, نوار لاستیکی ساده, نوار لاستیکی منجید دار, نوار لاستیکی ضد اسید, نوار لاستیکی ضد روغن , نوار لاستیکی ضد سایش, نخ های گرافیتی, نخ تفلنی,بهترین تولید کننده سیلیکون نسوز در تهران, نوار تسمه نقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *