بلاگ

ورق کلینگریت چیست

ورق کلینگریت چیست

ورق کلینگریت چیست ؟

ورق کلینگریت چیست, ورق‌های نسوز کلینگریت را از پودر آزبست تولید نموده و برای مهار غبار آزبست در آن و افزایش انعطاف پذیری، پودر آزبست را با انواع رزین‌های لاستیکی مانند NBR، SBR و NR ترکیب می‌نمایند.

امروزه، از آن‌جا که وجود غبار سمی آزبست، محدودیت‌های گسترده‌ای را برای محصولات تولید شده از آن به دنبال داشته است، در برخی موارد، از جایگزین‌های مناسبی برای آزبست در تولید ورق‌های کلینگریت استفاده می‌گردد.

همان‌گونه که می‌دانید، مواد نسوز با توان مقاومتی بالای خود در برابر گرما، فشار، کشش، سایش و عوامل شیمیایی، ماندگاری و فرم خود را به خوبی حفظ نموده و به‌همین خاطر، به‌ عنوان یک عایق کارآمد و موثر برای محافظت از شفت‌ها و یا قطعات گوناگون دیگر استفاده می‌شوند.

ورق‌ نسوز ، به ‌عنوان یکی از اعضای این خانواده بزرگ، معمولاً از ترکیب چند ماده ساخته می‌شوند و می‌توان آن‌ها را یکی از پرکاربردترین انواع مواد نسوز موجود، به‌ویژه در نیروگاه‌ها و صنایع پتروشیمی در نظر گرفت.

این ورق‌ها در عرصه‌های گوناگون صنعت و غالباً به ‌عنوان عایق‌ حرارتی و همین‌ طور، تولید واشر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علت این کاربرد گسترده در میان حوزه‌های گوناگون صنعت این است که ورق‌های نسوز، در کنار کارایی مطلوب در حوزه آب‌بندی، جزو کم ‌هزینه‌ترین ابزار عایق بندی نیز هستند.

ورق‌های نسوز بین دو قطعه از یک مجموعه که می‌تواند عامل نشتی باشد، قرار می‌گیرند و به‌ عنوان یک مانع فیزیکی، با درزگیری تجهیزات، مانع از خروج سیالات به خارج می‌شوند.

همچنین، ورق‌های نسوز، برای کنترل فشار بین دو قطعه که تحت فشار قرار دارند نیز به‌کار گرفته می‌شود. به این ترتیب، انواع ورق‌های نسوز، با افزایش طول عمر و ماندگاری قطعات، در طول زمان، هزینه‌های تعمیر و نگهداری را به شدت کاهش خواهند داد.

ورق کلینگریت چیست

همان‌گونه که پیش‌تر ذکر شد، کاربرد اصلی ورقه‌های نسوز، ممانعت از نشت موادی است که معمولاً به صورت مایع می‌باشد. برای رسیدن به این هدف، باید تمامی قسمت‌های خالی بین دو قطعه، با ورق نسوز و یا واشر تولید شده از آن، پر شود.

به همین منظور، انعطاف پذیری و استحکام ورقه‌های نسوز، باید متناسب با دما و فشار موجود در محیط باشد تا آب‌بندی به بهترین حالت ممکن انجام شود.

اگرچه امروزه تنوع وسیعی از ورق‌های تولید شده از مواد نسوز مختلف در بازار وجود دارد اما وجود تناسب میان ویژگی‌های هر یک از این ورق‌ها و شرایط موجود در محیط عایق بندی برای رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار ضروری است.

ساختار ورق نسوز کلینگریت

کارشناسان ساختاراین نوع ورقها را بسیارپیچیده و رمزآلود توصیف می کنند. ورقهای کلینگریت از ترکیب پودرآزبست با رزین های لاستیکی ان بی آر، اس بی آر، و چند رزین دیگرساخته می شوند.

این رزینها و مواد بطور سرّی و محرمانه ترکیب می شوند و ساختاراین ورق را تشکیل می دهند.درواقع وجود این رزین های لاستیکی است که موجب انعطاف پذیری بهتر این ورق می شوند. پودرآزبست بکار رفته درساختار این ورق نیز تحمّل حرارت آب بندی این محصول را امکانپذیر می سازد.

البته ناگفته نماند که نوعی از ورقهای کلینگریت هم وجود دارد که بدون ترکیباتی از آزبست تهیه می شود . همانطور که میدانید آزبست یک ماده معدنی است که از قدیم از آن به عنوان ماده نسوز استفاده می شود.

آزبست مضرات زیادی برای سلامت دارد و اثرات سوء آن فراوان گزارش شده است .البته چنانچه انسانها با آزبست یا ترکیبات آن مستقیما تماس نداشته باشند استفاده از آن بلامانع می باشد.

حدوداً از سی سال پیش استفاده از آزبست به دلیل سرطانزا بودن از طرف سازمان بهداشت جهانی ممنوع اعلام شده است.

متاسفانه به دلیل خواص صنعتی زیاد آن هنوز این ماده به کشورهای مختلف صادر می شود و مورد استفاده قرارمیگیرد.به همین دلیل است که امروزه ورق نسوز کلینگریت بدون آزبست هم تولید می شود.

چگونه گسکت مناسب را انتخاب کنیم؟

گسکت باید متناسب با نوع کاربرد در مکان مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد. در انتخاب گسکت باید همواره به نکات زیر دقت کنید.

دقت کنید قرار است گسکت چه دمایی را تحمل کند. برخی از آن‌ها قادر نیستند دمای بالا را تحمل کنند و دچار آسیب می‌شوند.
معمولا سیالات مختلفی از لوله عبور می‌کنند. نوع سیالی که قرار است از داخل خط عبور کند را در نظر بگیرید.
تعداد دفعاتی که قرار است از آن استفاده نمایید را مشخص کنید.
مقدار فشاری که باید گسکت تحمل کند را قبل از استفاده در نظر بگیرید.
نوع فلنج و تعداد پیچ‌هایی که برای اتصال فلنج به کار می‌رود در انتخاب نوع گسکت اثرگذار است.

کاربردهای مختلف ورق کلینگریت نسوز

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم این ورق نسوز در صنایع مختلف به کار می‌رود. این مسئله به ویژه در صنایع و ماشین‌هایی که قطعاتی همچون واشر قرار است در معرض مستقیم حرارت و شعله‌ی آتش قرار داشته باشند به فراوانی دیده‌ می‌شود.

البته این موضوع در خصوص سرمای زیاد هم صدق می‌کند.

وجود مواد شیمیایی و انواع گازها، روغن، اسید و موادی که خورنده بوده و قطعات را دچار فرسودگی می‌کنند ایجاب می‌کند تا حتماً از ورق‌های کلینگریت برای ساخت واشرها استفاده شود.

واشرهای کلینگریت گزینه‌هایی بسیار مناسب برای آب‌بندی و جلوگیری از خروج بخار از مجراها استفاده می‌شود. نکته‌ی جالب توجه در خصوص این ورق‌ها تحمل فشاری تا حدود 100 بار توسط این ورق‌هاست که باعث کاربردهای متنوع‌تر آن می‌شود.
• از ورق کلینگریت در تصفیه‌خانه‌ی آب به فروانی استفاده می‌شود.
• در سوپاپ‌ها و پمپ‌ها توسیه می‌شود حتماً از واشرهای کلینگریت استفاده شود.
• نمونه‌ی دیگر از کاربرد این ورق که حتماً با آن آشنا هستید تولید واشر سر سیلندر و همین‌طور واشر موتور ماشین از آن است.
• از این ورق‌ها در صنایع مختلف هوافضا، پتروشیمی، نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها به فراوانی استفاده می‌شود.

و در آخر

شما بزرگواران می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر جهت خرید انواع ورق نسوز با مجموعه سیلیکون نسوز تماس بگیرید.

شماره تماس :

۰۹۱۲۳۱۸۸۸۹۰
۰۹۱۲۱۵۸۰۰۳۴
۰۲۱۳۳۹۷۰۹۰۷

ساعت کاری و پاسخگویی تلفنی شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۱۸ عصر ، پنجشنبه ۹ صبح الی ۱۳ ظهر

 

ایمیل : Silicon.nasuz@gmail.com
واتساپ: 09123188890
اینستاگرام : silicon.nasuz@
حجره اینترنتی : silicon-nasuz-parsian

سیلیکون نسوز چیست؟, تولید پروفیل تی شکل سیلیکونی , تولید شیلنگ سیلیکونی , تولید پروفیل سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی یوشکل , پروفیل سیلیکونی شیاری , پروفیل سیلیکونی آلمانی بادشونده, پروفیل سیلیکونی نسوز, تولید نوار آبندی, تولید نوار آبندی سیلیکون اسفنجی, شیلنگ های سیلیکونی, پروفیل سیلیکونی نسوز, شیلنگ سیلیکونی,ورق نسوز, کاسه نمد, پارچه نسوز, ورق فیبری, ورق سیلیکون, ورق ارتالون, ورق پلی آمید, ورق پلی اتیلن, ورق اسفنجی, نوار لاستیکی ساده, نوار لاستیکی منجید دار, نوار لاستیکی ضد اسید, نوار لاستیکی ضد روغن , نوار لاستیکی ضد سایش, نخ های گرافیتی, نخ تفلنی,بهترین تولید کننده سیلیکون نسوز در تهران, نوار تسمه نقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *